Великодні гаївки – споконвічний мистецький звичай нашого українського народу  

20.04.2015 admin ЕкоосвітаНовини

4 Веснянки, гаївки – назва старовинних слов’янських обрядових пісень, пов’язаних з початком весни і наближенням весняних польових робіт. За допомогою веснянок люди передавали свою енергію природі, щоб усе живе навколо прокинулося і знову ожило.

Різновидом веснянок є гаївки – пісні, що виконувались тільки у час великодніх свят. Гаївок було багато і різних: для молодших дітей, для старших, для хлопців і дівчат. Також були й гаївки, у яких парубки та дівчата обирали собі пару.

Гаївки є невід’ємною частиною християнської культури, хоча з’явилися ще в язичницькі часи. Традиція гаївок в українського народу передається з покоління в покоління. Бавиться в гаївки переважно молодь, збираючись біля церков. Під ритмічні етнічні мелодії молоді люди водять хороводи, співають та забавляються.

Цьогоріч у проведенні великодніх гаївок від Національного природного парку «Північне Поділля» взяла участь Ірина Бірулін ­– провідний фахівець з екологічної освіти. 14 квітня на подвір’ї  монастиря отців Василіан, що у місті Золочеві Львівської області, вона, разом з отцем Матеєм і вчителями організували та провели великодні гаївки для учнів «Школи радості».

132

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест