У НАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДНОМУ ПАРКУ «ПІВНІЧНЕ ПОДІЛЛЯ» ВІДКРИВСЯ СЕЗОН ТУРИСТИЧНИХ МАНДРІВОК

01.04.2015 admin ЕкоосвітаНовини

2 DSC09891У вівторок, 31 березня, напередодні Міжнародного дня птахів, який щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» світова спільнота святкує 1 квітня, у Національному природному парку «Північне Поділля» відкрився сезон туристичних мандрівок.

Першими мандрівниками, які вийшли на ділянки парку, що мальовничо осяяні лагідним промінням весняного сонечка та різнобарв’ям кольорів ніжного цвіту весняних квітів, були школярі Бродівської середньої спеціалізованої школи №2.

Цьогорічну весняну мандрівку для юних туристів організували й провели працівники відділу рекреації та туризму, спільно з відділом еколого-освітньої роботи Національного природного парку «Північне Поділля». Мандрівка пролягала по екологічно-пізнавальному туристичному маршруті «Триніг», що на території однойменної комплексної геолого-ботанічної пам’ятки природи. Під час проходження маршруту юні мандрівники побували коло джерела, з якого б’є студена кришталево-чиста водиця з-під самої гори Збараж, що поруч з Триногою. Це джерело є одним із небагатьох найвіддаленіших витоків річки Стир. Коло джерела, працівники парку розповіли школярам-туристам про Головний європейський вододіл, що проходить від цього місця на віддалі декількох кілометрів у бік села Підгірці.

Також, неподалік від джерела юні туристи мали змогу оглянути залишки колишніх військових бліндажів періоду Другої світової війни, що були, найвірогідніше, позиціями військ Вермахту.

Продовжуючи мандрувати, група юних туристів Бродівської школи №2 зі своїми наставниками побували коло годівниці для лісових звірів. Тут мандрівникам екскурсовод-провідник розповів про представників фауни, особи яких часто стрічаються на цій ділянці Національного природного парку «Північне Поділля». Продовжуючи мандрувати, школярі побували у ботанічному кварталі пам’ятки природи «Триніг», де зростають велетенські багатолітні буки-патріархи. Юні туристи виявили палке бажання обійняти велетенські дерева та дотулитися обличчям до їх стовбурів, щоб відчути їхню езотерику та набратися позитивної енергії.

У продовження своєї мандрівки школярі здійснили сходження на саму вершину мальовничої гори Збараж, де із захопленням споглядали залишки старої каменоломні періоду польського владарювання на наших землях, побували на самій маківці гори та оглянули химерні форми кам’яних останців, які нам залишило у спадок архаїчне тепле Сарматське море, що плескалось на сих теренах 11-7 млн років тому. Із кількох монолітів, що мають назви Груда рихлого каміння, Камінь-кат, Мертва голова, остання  сподобалась юним мандрівникам найбільше. Закам’янілі суворо-строгі форми Мертвої голови несамовито вражають кожного, хто на неї споглядає.

Також екскурсовод-провідник розповів юним туристам про трагічну подію, яка сталася тут, на вершині гори Збараж у 1923 році – під час розробки вікових мегалітів, закам’яніла глиба придавила 20-річного каменяра. Про це свідчить напис польської мовою на кам’яній площині поруч з глибою, що зветься Камінь-кат.

Однак, найбільше юним мандрівникам сподобався архаїчний кам’яний останець, що стоїть на трьох ногах на сусідній із горою Збараж вершині, й має назву Триніг. Його закам’янілі форми, у вигляді лагідного звіра викликали неабияку цікавість у юних мандрівників. А ще школярі-туристи побували на невеликих форм скелях, що поруч з Триногою і які мають форми лежачого пса, стійки бару та інші різноманітні обриси.

Мандруючи екологічно-пізнавальним туристичним маршрутом «Триніг» впродовж походу юні туристи раз-у-раз зупинялися, щоб досхочу надивитися на лісові весняні квіти, які масово у цю пору зацвіли на території комплексної геолого-ботанічної пам’ятки. Зокрема школярі мали змогу споглядати такі рослинки як анемона дібровна, анемона жовтецева, рівноплідник рутвицелистий що підлягає охороні на території Волині, та квіти рясту.

У післяобідню пору, досхочу надихавшись свіжого повітря букового лісостану та сповнені приємних вражень від побаченого, юні мандрівники неохоче поверталися у перенасичене людською цивілізацією місто.

1 DSC098903 DSC098934 DSC099025 DSC099056 DSC_01426a DSC_01536b DSC_01546c DSC_01618 DSC09915DSC_0164DSC_0166DSC_0175DSC_0180DSC_0182

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест