Спортивно-туристичні розваги для школярів в обіймах золотавої осені

13.10.2017 admin Новини

12 жовтня на узліссі історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ», території якого межують із заповідними ділянками Національного природного парку «Північне Поділля», відбулась військово-спортивна туристична гра «Патріот» серед гімназистів старших класів Бродівської гімназії ім. Івана Труша, що у Львівськійобласті. У проведенні гри взяли участь працівники відділу рекреації та туризму НПП «Північне Поділля».

Розпочався розважально-пізнавальний захід шикування команд юнаків та групи підтримки дівчат біля пам’ятника Героям небесної сотні у Бродах. Капітани команд рапортували про готовність до проведення військово-патріотичної туристичної гри. Після виконання Гімну України, учасники заходу повсідались в автобуси і вирушили до села Підгірці, де працівники НПП «Північне Поділля» провели для них оглядово-пізнавальну екскурсію навколо славнозвісного Підгорецького замку. Стоячи на північній терасі замкового подвір’я, гімназисти мали нагоду почути від інтерпретаторів природи НПП «Північне Поділля» про географічні особливості цього краю. Адже саме звідтіль добре проглядається межа, де сходяться дві географічні області – північний край Подільської височини і рівнина Малого Полісся.

Потім гімназисти побували у Підгорецькому монастирі ЧСВВ, де працівники НПП «Північне Поділля» розповіли про історію цієї монахської обителі, про древнє городище Пліснесько, що розташовувалося поруч на вершині біля монастиря, та про заповідні ділянки реліктових букових лісостанів, які оточують і Підгорецький монастир, й історико-культурний заповідник «Давній Пліснеськ».

Після екскурсійної програми Бродівські гімназисти розташувалися по-командно на мальовничій поляні уздовж дерев, прикрашених жовто-червонястою та зеленкуватою листвою. Саме тут відбулися змагання між командами. Відповідно до умов першого осіннього етапу військово-спортивної туристичної гри «Патріот» 2017, команди проходили за маршрутною картою певні зупинки, на яких виконували поставленні їм завдання. Таких зупинок, згідно із маршрутною картою, було вісім. На першій зупинці гімназисти демонстрували свої навики з надання першої медичної допомоги, на другій – визначали азимути за допомогою компасу, на третій – в’язали туристичні вузли, на четвертій – пересувалися гусеницею, на п’ятій – влучали м’ячиками у корзину, на шостій, що називалась «Сонечко», – піднімали та переносили м’яча на крузі, розтягненому шнурками, на сьомій – пересувались методом сороканіжки і на восьмій, що називалась «Магічний квадрат», – діставали фішки, не виходячи за межі квадрату. Юнацьким радощам та захопленню, здавалось, не було меж.

Однак, найцікавішим етапом гри був конкурс на приготування кулішу на відкритому вогні. Адже після інтенсивних та трішки виснажливих змагань усі добряче зголодніли. Саме смачними кулішами й відновили свої фізичні сили як учасники гри, так і судді.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест