Школярі Орихівчицького НВК відвідали пам’ятку природи «Триніг» НПП «Північне Поділля»

02.10.2017 admin Новини

Надзвичайно цікавою та колоритною видалась мандрівка для школярів Орихівчицького НВК, що у Бродівському районі Львівської області, по заповідній території Національного природного парку «Північне Поділля», а саме по туристичному маршруті, що пролягає на ділянці комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи «Триніг».

На маршрут юних мандрівників та їх наставників вивели працівники відділу рекреації та туризму НПП «Північне Поділля». Цього сонячного осіннього дня школярі-туристи побували біля дзвінкого джерела, що щедро б’є на поверхню чистою студеною водицею з-під самої вершини Збараж. Також інтерпретатори природи НПП «Північне Поділля» розповіли маленьким туристам про потоки, якими живляться річки Бродівщини, зокрема діти дізналися, що інтенсивне джерельце, біля якого вони стояли, є одним із витоків відомої на Україні річки Стир.

Слідуючи по стежині туристичного маршруту, юні мандрівники оглянули залишки бліндажів Другої світової війни, побували коло годівниці та багато цікавого почули про звірів та птахів, які водяться в природних угіддях пам’ятки природи «Триніг», доторкнулися до багатовікових дерев та побачили як зростає червонокнижна рослина береза темна.

Однак, найбільше дітворі сподобалися мільйонлітні велетенські кам’яні останці всіляких химерних форм, що залишилися тут від архаїчних часів Сарматського моря. Зокрема школярі-туристи зачаровано споглядали на мегаліти з назвами «Груда рихлого каміння», «Мертва голова», «Триніг» та «Лежачий пес».

Неабияку зацікавленість у юних мандрівників викликала й кам’яна печера-грот, що вважається ритуально-похоронним місцем дохристиянського періоду.

Завершилась мандрівка по території комплексної геологічно-ботанічної пам’ятки природи «Триніг» відвідинами колишньої каменоломні. Саме тут юрі мандрівники, незважаючи на втому, проявили свою активність – усім цікаво було побігати поміж кам’яних брил, полазити по каменюках та зробити фото на пам’ять.

В обідню пору юні мандрівники, сповнені гарного настрою та наснаги від спілкування із живою природою, повернулися до свого рідного села Орихівчик.

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест