Працівники НПП «Північне Поділля» взяли активну участь в урочистих заходах з нагоди 500-ліття села Пеняки

25.08.2015 admin ЕкоосвітаНовини

122-23 серпня працівники відділу рекреації та туризму спільно з колегами з відділу еколого-освітньої роботи Національного природного парку «Північне Поділля» взяли активну участь у проведенні урочистих ювілейних святкувань – 500-ліття від першої писемної згадки про село Пеняки, що у Бродівському районі Львівської області.

Під час урочистостей працівники парку провели широкомасштабну кампанію з промоції діяльності НПП «Північне Поділля», зокрема розповіли велелюдній публіці про туристичну діяльність установи, продемонстрували фотовиставку заповідних і туристичних об’єктів парку, розповіли історію про перший в Європі природоохоронний резерват – славнозвісну «Пам’ятку Пеняцьку», засновану графом-природолюбом Володимиром Дідушицьким у 1886 році, а також провели чисельні майстер-класи для школярів з виготовлення квітів з бісеру, виготовлення еко-прикрас з вовни для валяння тощо. Окрім того, еко-освітяни провели серед дітей конкурс малюнку до Дня незалежності України та вікторини.

Як зазначила т.в.о. начальника відділу еколого-освітньої роботи Богдана Дзвінник, найцікавішим для школярів був майстер-клас із виготовлення еко-прикрас із вовни. Адже, виготовляючи власноручно еко-прикраси, діти із завзяттям настільки якісно й цупко зваляли вовняні намистини, що при нанизувані їх на нитку, годі було голку протягти.

Довідка. Село Пеняки Бродівського району Львівської області відоме в історії нашого краю тим, що  в його околицях великим галицьким природолюбом, меценатом наук і мистецтв, краєзнавцем, видатним натуралістом, орнітологом, організатором музейної справи графом Володимиром Дідушицьким був створений перший в Європі природоохоронний резерват «Пам’ятка Пеняцька». Для цієї благої справи – створення заповідника – він виділив на своїх приватних землях 40 моргів, що дорівнює 22,4 га, кількасотлітньої липової бучини з метою збереження, як було зазначено в обґрунтуванні, «на всі часи» унікальних корінних та рідкісних угрупувань рослин і тварин, а також для гніздівель орлана-білохвоста.

«Пам’ятка Пеняцька» була не просто природоохоронним резерватом місцевого значення, вона, стараннями графа-природолюба, була офіційно визнана в середовищі європейських країн і затверджена у 1886 році Постановою Віденського парламенту тогочасної Австро-Угорської імперії. Відбулося це за два роки до заснування на українських землях славнозвісного природоохоронного резервату «Асканія Нова».

345678910111213

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест