2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

06.02.2014 admin ЕкоосвітаНовини

З нагоди ухвалення Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів, 2 лютого 1971 року в іранському місті Рамсар, що на березі Каспійського моря, було вирішено відзначати Всесвітній день водно-болотних угідь, – прийнято так звану «Рамсарську конвенцію».

Цьогоріч, за пропозицією учасників Рамсарської конвенції, Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя та сільське господарство: партнери для розвитку».

Панорама Верхобуж

На сьогодні перелік водно-болотних угідь міжнародного значення нараховує  2065 водно-болотних угідь загальною площею 197,4 млн га. Серед них і 33 водно-болотні угіддя міжнародного значення загальною площею біля 678 тис. га. На території України 22 водно-болотних угіддя отримали статус міжнародних у 1995 році, а в 2004 році Бюро Рамсарської конвенції прийняло рішення про надання міжнародного статусу ще 11 водно-болотним угіддям України, які розташовані у межах територій природно-заповідного фонду України. На кінець 2011 року в Україні визначено 151 об’єкт-кандидат до Смарагдової мережі Європи й уже подані всі необхідні дані щодо цих об’єктів до Ради Європи. На водно-болотних угіддях міжнародного значення, які знаходяться в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду на постійній основі, здійснюється наукова та еколого-освітня діяльність, моніторинг навколишнього природного середовища, організовуються заходи щодо співпраці з місцевим населенням у напрямку сталого використання природних ресурсів, збереження місцевих традицій, розвитку рекреаційної діяльності тощо.

Однин із таких об’єкті розташований на території  НПП «Північного Поділля», це ландшафтний заказник місцевого значення «Верхобузький», що був створений з метою збереження рідкісного фрагмента унікальної ділянки річкової долини північного Поділля із комплексом реліктових ландшафтно-геоморфологічних та фітоценотичних утворень.

Ми сподіваємося, що мешканці краю дбайливо ставитимуться до збереження надзвичайно цінних для усіх людей водно-болотних угідь!

Comments are currently closed.


Розробка та супровід: Квест